כללי

מצלמות אבטחה ממונעות PTZ

מצלמות אבטחה ממונעות PTZ

התקנת מצלמת אבטחה בעסק שלך היא מהלך חכם מסיבות רבות. מעקב וידאו מאפשר לך לפקוח מקרוב על העסק שלך בכל זמן נתון כמעט מכל מקום. זה מועיל ביותר למניעת גניבה, השגת שקט נפשי, פתרון סכסוכים במקום העבודה וכו'. עם התקדמות הטכנולוגיות, מגוון רחב יותר של מצלמות אבטחה מתפרסם ברבים, אך לצורכי מעקב מקיפים יותר, בפירוט-קרוב, מצלמות PTZ הן פותח כדי לספק הגנה 24/7 לנכסים שלך. במהלך השנים האחרונות, מצלמת ה-PTZ ירדה בגודלה ובמשקלה תוך שהיא מציעה תכונות ופונקציות טובות עוד יותר. והתקנת מצלמת PTZ אינה מסובכת כמו שאתה עשוי לחשוב. בבלוג זה נדריך אותך בכל השלבים הדרושים בהתקנת המצלמה.

יסודות מצלמת PTZ

מצלמת ה-PTZ מצוידת בעדשת זום ממונעת עוצמתית המאפשרת למצלמה להזיז משמאל לימין, להטות מעלה ולמטה ולהתקרב ולהקטין את הסצנה כדי ללכוד פרטים קטנים כגון תווי פנים, מספרי לוחיות רישוי וכו'. PTZ מצלמות הקיימות היום בשוק ניתנות לתכנות ואינן דורשות עוד תפעול ידני. כמו מצלמות אבטחה IP אחרות, ניתן לשלוט בהן מרחוק באמצעות מגוון אפשרויות שליטה סדרתיות או IP. עם זאת, מצלמת ה-PTZ יכולה לספק יתרונות רבים על פני מצלמות אבטחה רגילות וקבועות, כגון זום אופטי, מעקב אחר תנועה, פוקוס אוטומטי וכו'. למרות שמעקב אוטומטי אינו דבר חדש במצלמות ה-PTZ, עם התפתחות הטכנולוגיות , כעת ניתן להגדיר את מצלמת ה-PTZ למעקב אחר אובייקטים בגדלים שונים וניתן גם להגדיר את אזור המעקב של המצלמה כדי לשפר את דיוק המעקב. ניתן גם להגדיר לסקור את האזורים שנקבעו מראש במהירות ובמרווח מסוים כדי ללכוד אזורי עניין שונים.

מצלמות PTZ נמצאות בשימוש נפוץ ב:

• הגדרות מסחריות כמו חנויות מכולת, בתי מרקחת, שווקים וכו' כדי להרתיע גניבות מחנויות;

• שטחים ציבוריים כגון בתי ספר, בתי חולים, פארקים מקומיים וחניונים;

• כנסים, קונצרטים וכדומה להקלטת מצגת ומתן סיקור מלא לאירוע;

• הגדרות הקשורות לעסקים כמו משרדים, מפעלים ומעבדות כדי להגביר את המורל;

• מערכות תחבורה חכמות (ITS), תחנות רכבת וניטור תעבורה בצמתים.

 

הנחיות התקנה עבור מצלמות PTZ

מערכת מעקב מלאה מורכבת ממצלמות אבטחה IP, מצלמות וידאו ברשת והתקנים תומכים אחרים כמו נתב, מתג PoE, כבלי Ethernet וכו'. אם ברצונך לדעת מידע נוסף, אנא קרא מערכת מצלמות אבטחה: אילו תכונות יש לחפש , שבו יצרנו מדריך קונים מפורט למערכת מצלמות האבטחה.

כיצד לחבר את מצלמת PTZ לרשת?

הדרך הטובה ביותר האפשרית היא להשתמש במתג PoE כדי להעביר מתח ונתונים בו-זמנית למצלמת PTZ באמצעות כבל Ethernet אחד. הוא מספק ניהול מרכזי עבור מצלמות מרובות המחוברות לאותה רשת. בשל היתרון המובנה שלו, יש צורך בפחות כבלים לפריסת הרשת ולכן מבטל חיווט חשמלי נוסף ומצמצם את עלויות ההתקנה. יתרה מכך, באמצעות מתג PoE מנוהל, תוכל גם להגדיר את התכונות של QoS על ידי הגדרת ה-CoS הרצוי, תזמון התורים, בקרת רוחב הפס וכו', כדי לתעדף תעבורה קריטית עבור רשת המצלמות שלך. מתג ה-PoE המנוהל מאפשר לך גם ליצור רשתות VLAN על המתג כדי לעזור לך לפלח את הרשת מבלי להתקין ציוד נפרד. אתה רק צריך ליצור מזהה VLAN בלשונית המיתוג, להקצות אותו ליציאות שתבחר ואז ליצור PVID כדי לבודד אותו מרשתות VLAN אחרות.

כיצד להפעיל את מצלמת PTZ?

לרוב מצלמות ה-PTZ יש שתי אפשרויות צריכת חשמל: אתה יכול להפעיל את המצלמה שלך באמצעות מקור הכוח המקומי או לנצל את היתרונות של Power over Ethernet. PoE היא דרך אידיאלית להפעיל מצלמת PTZ, במיוחד אם אתה מתכנן להשתמש באפשרויות חיבור ה-IP של המצלמה. אבל הקפד לבדוק את דרישות החשמל של המצלמה שלך. עם מנועים, מייצבים, תאורת IR וכו' המובנים במארז, מצלמת ה-PTZ צורכת בדרך כלל הרבה יותר כוח מאשר מצלמות המעקב המסורתיות, תוך ציון הספק PoE נדרש של 40-60W. במקרים רבים, יצרנים דורשים PoE רק כדי להפעיל את המצלמה עצמה ולהשתמש במתח AC המקומי כדי להפעיל את המחמם או המפוח, אך מצלמות מסוימות ישתמשו ב-PoE הן עבור פעולות המצלמה והן עבור תנור או מפוח כדי לשאוב את הכוח מנקודת גישה אחת. עם זאת, פתרון זה נכשל לעתים קרובות בזמן הלא מתאים שבו הוא טוען עומס חשמל לא מתאים, והפסקות חשמל נוכחות לרוב למרחקים ארוכים עקב אובדן החשמל המועלה על ידי התנגדות הכבלים.

אין ספק, מצלמות המסתמכות אך ורק על מקור כוח אחד יכולות להציע יתרונות גדולים יותר. קל יותר לנהל ולפתור אותם כאשר חווים הפסקות חשמל ויהיו פחות כבלים מעורבים בהתקנה. אבל הבעיה היא שה-PD עשוי להיכבה או לאתחל לסירוגין כאשר הספק הפלט של ה-PSE אינו מספיק עבור כל החיבורים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *