כללי

הבדל בין NVR – DVR

הבדל בין NVR – DVR

 

NVR לעומת מערכות אבטחה DVR: מה ההבדל?
76188
עודכן לאחרונה ב-20 בספטמבר, 2023

בעת קניות של מערכת אבטחה לבית או לעסק, תצטרך לבחור בין מקליט DVR או NVR. בין אם אתה טירון או מקצוען אבטחה עשה זאת בעצמך, אתה עלול למצוא את עצמך תוהה מה ההבדלים בין מערכות NVR ו-DVR. בעוד ששני סוגי מערכות האבטחה מבצעות את אותה פונקציה, ישנם הבדלים מרכזיים ביניהן, כגון איזה סוג של מצלמות משתמשים וכיצד הן פועלות.

חיוני להבין את ההבדל בין מערכות DVR ו-NVR כדי שתוכל למצוא פתרון שיענה על הצרכים הספציפיים שלך. במאמר זה, מומחי האבטחה שלנו מפרקים את ההבדלים של כל מערכת, תוך פירוט היתרונות והחסרונות כדי שתוכל לקבל החלטה מושכלת.

הבדל בין NVR – DVR

 

כשמדובר במערכות אבטחה, המונח 'NVR' או 'DVR' מתייחס לסוג המקליט שבו נעשה שימוש. סוג המקליט קובע מספר גורמים, כולל אופן עיבוד והקלטת הווידאו, סוגי המצלמות והחיבורים בהם נעשה שימוש וגמישות המערכת. בואו נחקור את היסודות של מערכות NVR ו-DVR לפני שנפרט את היתרונות והחסרונות של כל אחת מהן.

מהי מערכת אבטחה DVR?
DVR ראשי תיבות של Digital Video Recorder. מערכות DVR משתמשות בטכנולוגיית מערכת אבטחה מסורתית – מצלמות אנלוגיות, כבלים קואקסיאליים, וכמובן מקליט DVR. המצלמות האנלוגיות במערכות DVR מתחברות למקליט דרך הכבלים הקואקסיאליים, ומשדרות אותות וידאו לא מעובדים. ברגע שהאותות מגיעים למקליט, ניתן לעבד אותם ולהפוך אותם לזמינים לצפייה.

הבדל בין NVR – DVR NVR

ראשי תיבות של Network Video Recorder. NVRs הם טכנולוגיה חדשה יחסית, המתאפשרת על ידי מצלמות IP מתקדמות, או פרוטוקול אינטרנט. המצלמות הדיגיטליות הללו מקודדות ומעבדות נתוני וידאו בעצמן, ואז מזרימות אותם למקליט ה-NVR לצורך אחסון וצפייה מרחוק. מכיוון שמערכות NVR מעבדות נתוני וידאו במקור, לא במקליט, הן מסוגלות להיות אלחוטיות. בעוד שמערכות NVR מסוימות עשויות להיות אלחוטיות, אחרות משתמשות בכבלי Ethernet במקום זאת.

מערכת אבטחת DVR – יתרונות וחסרונות
ההתקדמות ב-High Definition אנלוגית בחמש השנים האחרונות הפחיתה את פער הרזולוציה בין שתי המערכות. סביר להניח שתבחין שמערכות אבטחה מבוססות DVR מתומחרות נמוך יותר ממערכות NVR. נקודת המחיר הנמוכה היא יתרון אטרקטיבי של מערכות DVR, אבל יש כמה פשרות. כדי לחקור את היתרונות והחסרונות של מערכות DVR, נפרק כל אחד מהרכיבים.

סוג מצלמה – אנלוגי
המצלמות המשמשות במערכות DVR חייבות להיות מצלמות אבטחה אנלוגיות, המוכרות יותר בשם מצלמות במעגל סגור. אין אפשרות לערבב ולהתאים את סוגי המצלמות שלך, כפי שאתה יכול עם כמה מערכות אבטחה ביתיות, מה שהופך את מערכות ה-DVR לבלתי גמישות במקצת.

עם זאת, מצלמות אלו מהוות את רוב החיסכון בעלויות הנראות במערכות DVR. מבלי לעבד נתוני וידאו בעצמם, מצלמות אנלוגיות הן הרבה פחות מורכבות ובמחיר סביר יותר מהמצלמות הדיגיטליות שנמצאות במערכות NVR.

כבל – כבל BNC קואקסיאלי
המצלמה מתחברת למקליט DVR באמצעות כבל BNC קואקסיאלי. למרות שהשימוש בכבל קואקסיאלי לא נראה משמעותי, יש לו כמה מגבלות, המפורטות להלן.

מכיוון שהכבל הקואקסיאלי אינו מספק חשמל למצלמה, למעשה ישנם שני כבלים הכלולים בתוך כיסוי אחד – כבל מתח ווידאו. הכבלים מפרידים כל קצה כדי לספק את הפונקציות הנפרדות. ככזה, תצטרך להתקין את מקליט ה-DVR שלך ליד שקע חשמל.

הגודל והקשיחות של כבלים קואקסיאליים יכולים להפוך את ההתקנה למאתגרת יותר. קוטר הכבל הקואקסיאלי רחב יותר מכבלי Ethernet המשמשים עם מערכות NVR מה שעלול להקשות על הפעלת כבלים במקומות צרים. כבלים קואקסיאליים גם נוטים להיות קשיחים יותר, מה שגורם לבעיה זו.

עם זאת, אם לנכס שלך יש חיבורים קואקסיאליים קיימים עבור מערכת אבטחה קודמת, אתה יכול להשתמש באותו כבל כדי לחבר את המערכת החדשה שלך.

מערכות קואקס DVR סטנדרטיות לא תמיד תומכות באודיו. עבור יכולות שמע, יש צורך בחיבור RCA. אבל, אפילו עם חיבור RCA נוסף, רק מספר קטן של מצלמות יכול לתמוך באודיו בגלל המספר המצומצם של יציאות שמע ב-DVR. כדי לפתור בעיה זו, Swann פיתחה לאחרונה טכנולוגיית Audio-over-coax (AoC) כך שמיקרופון פנימי במצלמות DVR שפותחו במיוחד וערכת השבבים של המקליט יכולים ללכוד ולעבד אודיו כדי שתוכל להאזין בשידור חי ולהקלטה עם קטעי הווידאו. עם מכשירי Swann DVR הם יכולים לקבל אודיו דרך מיקרופון RCA חוטי נפרד או לכלול אודיו-על-שידל.

איכות התמונה בכבל קואקסיאלי תתחיל להתדרדר לאחר כ-300ft/90m, מה שיכול להגביל את היכולת שאליה תרחיב את נוכחות האבטחה שלך כלפי חוץ. כבל באיכות נמוכה יותר יגרום לאובדן אות במרחקים קצרים יותר.

מַקלִיט
מקליטי DVR מסתמכים על ערכת שבבי חומרה המכונה מקודד AD, שאחראי על עיבוד הנתונים הגולמיים המוזרמים מהמצלמה לתוך הקלטות וידאו קריאות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *